Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Góry > Biały Dunajec

Biały Dunajec

Biały Dunajec jest jednym z najbardziej znanych i popularnych kurortów podhalańskich. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście zimą, kiedy to wyciągi narciarskie kuszą turystów doskonałą zabawą i nowoczesnymi trasami. Jednakże Biały Dunajec to miejsce, gdzie tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, bez różnicy o jakiej porze roku odwiedzi ten uroczy zakątek.
Tutaj między innymi znajdują się znane w całym kraju Termy Podhalańskie, czyli kompleks basenów termalnych. Zdrowotne właściwości gorącej wody doceniają turyści z Polski i z zagranicy. Biały Dunajec to także możliwość wędkowania muchowego w wodach potoku, a dla fanów aktywnego wypoczynku oddana do użytku piękna hala sportowa.
Biały Dunajec to jednak największa atrakcja dla tych, którzy chcą cieszyć się górskimi wędrówkami lub zwiedzać górskie szlaki na rowerze. Istnieją tu doskonale utrzymane szlaki rowerowe, które pozwalają dotrzeć wszędzie tam, gdzie widoki są najpiękniejsze, a powietrze najlepsze. Trasy rowerowe nie należą do łatwych, ale ich pokonanie z pewnością się opłaci i da wiele satysfakcji.
Odwiedzając Biały Dunajec zimą nie można przegapić odbywającej się to co roku Parady Gazdowskiej – Kumoterki. Ta impreza odbywa się także w innych podhalańskich miejscowościach, a jej największa atrakcją są wyścigi małych, dwuosobowych sań. Oprócz tego w wiosce można wziąć udział w innych wesołych spotkaniach i imprezach cyklicznych, jak Dzień Pstrąga, Dunajeckie Granie, Festyn Gliczarowski czy Festiwal Papieski.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.