Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Góry > Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój

Kotlina Kłodzka jest regionem, na który składają się urocze niewielkie miejscowości, które przyciągają tu nie tylko turystów, ale przede wszystkim osoby chcące podreperować swoje zdrowie i zregenerować siły. Do jednych z ważnych uzdrowisk regionu należą Duszniki Zdrój, położone u podnóża Gór Bystrzyckich. Podstawowym bogactwem naturalnym miasta są źródła wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Pomagają one w leczeniu chorób układu pokarmowego, oddechowego, układu krążenia czy osteoporozy. Z tego względu Duszniki Zdrój są ważnym kurortem uzdrowiskowym na Dolnym Śląsku.
Duszniki zdrój to jednak nie tylko uzdrowisko, ale także atrakcyjna miejscowość turystyczna. Tutaj można aktywnie spędzić czas na pieszych wędrówkach w pobliskich Górach Stołowych, Bystrzyckich i Orlickich. Dla amatorów wycieczek rowerowych zostały tu przygotowane specjalne trasy i szlaki. Podczas zimy można skorzystać z wyciągu narciarskiego w pobliskim Zieleńcu.
W uzdrowiskowej części miasta warto pospacerować po doskonale utrzymanym Parku Zdrojowym, gdzie znajdziemy liczne domy wypoczynkowe i sanatoria, będące często prawdziwą perełką architektury. W parku znajduje się również Dworek Chopina, pochodzący z XIX wieku. Na początku sierpnia odbywaj się tutaj Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.
Wędrując po Dusznikach Zdrój na każdym kroku możemy natknąć się na ciekawe obiekty architektoniczne. W dawnym młynie papierniczym znajduje się między innymi Muzeum Papiernictwa, gdzie można wziąć udział w warsztatach ręcznej produkcji papieru czerpanego. Nie można takjże przeoczyć Kościoła Św. Piotra i Pawła, pochodzącego z XVIII wieku, w którym znajdziemy zabytki pochodzące jeszcze z okresu baroku i renesansu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.