Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to typowy kurort morski, który corocznie gości tysiące turystów. Położenie miasta gwarantuje doskonałe warunki plażowania, a także doskonały, łagodny klimat, dzięki czemu Dziwnów należy do najbardziej lubianych miejsc, wybieranych na letni wypoczynek.
Do XIX wieku Dziwnów nie odgrywał dużej roli, ani jako kurort, ani jako morski szlak handlowy. Dopiero w 1896 roku odkryte tu zostały źródła solankowe i jodowo-bromowe, które zaczęły przyciągać pierwszych turystów. Zaczęły powstawać pensjonaty, hotele, zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe, które z biegiem czasu stały się popularne nie tylko wśród polskich turystów, ale i gości z Niemiec, Słowacji i krajów skandynawskich.
Jako, że Dziwnów zaistniał jajko kurort dość późno, nie ma tu zabytków o wartości historycznej. Jednakże miast oferuje wiele możliwości atrakcyjnego i aktywnego wypoczynku. Jego niewątpliwym atutem jest piękna, strzeżona plaża, za którą znajduje się promenada spacerowo-widokowa. W Dziwnowie doskonale spędzą czas wędkarze, a także turyści lubiący rejsy wycieczkowe.
Będąc w Dziwnowie nie można przegapić wizyty nad jeziorem Martwa Dziwna. Tutaj nie tylko mile spędzimy czas w sielankowej okolicy, ale tez mam szansę podziwiać rzadkie gatunki roślin i ptaków. Oprócz tego miasto posiada wiele szlaków rowerowych, ośrodek jeździecki oraz pole golfowe.
W Dziwnowie znajduje się także bardzo zadbany i nowoczesny port, przy których chętnie cumują jachty. Miasto jest także jednym z etapów międzynarodowych regat żeglarskich. Bardzo często w pobliżu portu odbywają się imprezy i pokazy sportów wodnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.