Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Gdynia

Gdynia

Gdynia jest najmłodszym miastem Trójmiasta i jako, że to właśnie tutaj znajduje się największy polski port, jest ona typowym miastem portowym. Z tego względu należy ona do miast nowoczesnych, gdzie stara zabudowa przeplata się z nowatorskimi rozwiązaniami ówczesnej architektury.
Spacerując do Gdynia nie można ominąć oczywiście portu, gdzie można podziwiać okręty, statki, kutry oraz jachty. Wzdłuż portu ciągnie się okazały falochron, którego długość wynosi 2,5 km.
Gdynia jest jednym z miast, które przyciągają ogromną rzeszę turystów lubiących spędzać czas na spacerach i chcących podczas urlopu obcować z kulturą. To właśnie dla nich prawdziwą gratką będzie odwiedzenie Skweru Kościuszki, gdzie można udać się na długi spacer lub uczestniczyć w licznie odbywających się tu imprezach, koncertach i festynach. Na spacer można udać się również na Molo Południowe. Obok niego położona jest przystań, z której odpływają statki wycieczkowe, oferujące rejsy do Jastarni czy Helu. Świetnym miejscem na spacery jest także Kamienna Góra, stanowiąca kompleks parkowy. Jej najatrakcyjniejszym miejscem jest taras widokowy, z którego można podziwiać rozciągającą się na miasto, morze, port i Półwysep Helski panoramę.
Do ważnych gdyńskich atrakcji należą również Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie można zobaczyć sprzęt wojenny pochodzący jeszcze z XVI wieku. Wystawa ma charakter plenerowy. Warto także zajrzeć do Muzeum Oceanograficznego i Akwarium Morskiego, gdzie można podziwiać morskie eksponaty fauny i flory. Znajduje się to również olbrzymi zbiornik z żywą rafą koralową.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.