Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Mazury > Giżycko

Giżycko

Giżycko należy do jednych z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior, a ponadto jest jednym z ważniejszych ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych nie tylko na Mazurach, ale i w całym kraju.
Historia miasta sięga roku 1340, kiedy na tych terenach Krzyżacy wznieśli tu zamek. Niestety w 1455 roku został on zdobyty i zniszczony przez wojska polskie. We wczesnych latach XIX wieku miasto zaczęło zyskiwać znaczenie pod względem turystycznym i rekreacyjnym. Oczywiście przyczyniło się do tego jego znakomite położenie. Dziś Giżycko uważane jest za stolicę żeglarstwa i każdego roku gości tysiące miłośników tego sportu. Z Giżycka można pływać między innymi do Węgorzewa, na Jezioro Śniardwy i Jezioro Mikołajskie. Giżycko to także baza szkoleniowa, otwartych dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tym sportem.
Odwiedzając Giżycko warto jednak skupić się również na zwiedzeniu samego miasta. Jego główną atrakcją jest niewątpliwie twierdza Boyen, zbudowana na planie gwiazdy. Do końca II wojny światowej odgrywała ona szalenie ważną rolę militarną, teraz natomiast jest miejscem imprez kulturalnych, a na jej terenie znajduje się galeria sztuka i muzeum. Przy okazji warto udać się także na Wieżę Ciśnień, z której można podziwiać rozległa panoramę miasta i jego okolic. Osoby interesujące się historią na pewno odwiedzą zachowane do dzisiaj skrzydło zamku krzyżackiego.
Na terenie miasta i jego okolic znajduje się wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych, dlatego miasto zaprasza do aktywnego wypoczynku. Chcąc odpocząć można wybrać się nad jezioro i tam poddać się błogiemu lenistwu podczas plażowania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.