Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Góry > Kłodzko

Kłodzko

Kłodzko jest głównym i najważniejszym miastem Kotliny Kłodzkiej, gdzie mamy do czynienia ze spuścizną trzech kultur: czeskiej, niemieckiej i polskiej. W związku z powyższym Kłodzko jest niezmiernie bogate w dorobki architektury i zabytki, dlatego przebywając w tym mieście nie sposób się nudzić. Historia miasta jest bardzo bogata, a liczne wojny odbywające się na tych terenach sprawiły, że Kłodzko stało się miastem typowo obronnym, dlatego zwiedzanie należy rozpocząć od Twierdzy Kłodzkiej, która jest najbardziej charakterystycznym miejscem w mieście i jednym z najcenniejszych dzieł architektury obronnej. W podziemiach Twierdzy znajduje się sześciuset metrowa trasa podziemna prowadząca aż pod starówkę miasta. Jest ona dostępna dla turystów.

Kłodzko znane jest również z Mostu Św. Jana, który jest porównywany do mostu Karola w Pradze. To urocze miejsce, tłumnie odwiedzane przez turystów i obowiązkowy punkt podczas zwiedzania miasta.

Odwiedzając miasto warto również zajrzeć do Kościoła Wniebowzięcia NMP, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w XIV wieku. Kościół dokończony został dopiero 4 wieki później,  jego wnętrze stanowią piękne i niepowtarzalne zabytki z epoki baroku. Drugim ważnym kłodzkim kościołem jest Kościół i klasztor Franciszkanów, którego powstanie datuje się na XVII wiek. W tym obiekcie możemy zobaczyć między innymi fresk, autorstwa F.A. Schefflera.

Najważniejszym muzeum w mieście jest natomiast Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Tl tutaj możemy zapoznać się z historią nie tylko miasta, ale i całego regionu. W muzeum znajduje się biblioteka, sala koncertowa czy sala konferencyjna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.