Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Kołobrzeg

Kołobrzeg

Kołobrzeg należy do jednych z najbardziej znanych kurortów położonych w zachodniej części polskiego wybrzeża. Miasto większość swoich dochodów czerpie właśnie z turystyki i działających tu uzdrowisk, dlatego odwiedzającym ma do zaoferowania szereg atrakcji. Do najważniejszych na pewno należy latarnia morska pochodzą ca z 1945 roku, z której można podziwiać piękną i rozległą panoramę miasta. Charakterystycznym punktem miasta jest dziewiętnastowieczny neogotycki ratusz, w którym mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, w której można podziwiać dzieła artystów z całego świata. Z Galerii warto udać się na spacer uliczkami Nowej Starówki, gdzie znajdziemy stylizowane na zabytkowe prześliczne kamieniczki.
Od XVIII wieku Kołobrzeg traktowany był jako miasto – twierdza, dlatego obejrzeć tu można pozostałości fortyfikacji. Przy plaży znajdziemy między innymi mury szańca Kamiennego, pochodzące z lat trzydziestych XIX w., a w parku im. gen. Henryka Dąbrowskiego fragmenty rowów fortecznych, datowanych na XVIII w. W Kołobrzegu znajduje się także znane Muzeum Oręża Polskiego, w którym możemy obejrzeć bogate zbiory militariów. Oprócz współczesnej broni znajdziemy również taką, pochodzą jeszcze z wczesnego średniowiecza. Atrakcją turystyczną miasta jest także pochodzący z XIX wieku Pałac Brunszwickich. Na jego terenie można obejrzeć wystawę „Dzieje Kołobrzegu” oraz wiele wystaw czasowych.
Dla osób lubiących spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu gratką będzie z pewnością Las Kołobrzeski, gdzie można udać się na spacer lub wycieczkę rowerową. Warte zobaczenia jest również kołobrzeskie molo oraz deptak przy plaży, gdzie można smacznie zjeść lub nabyć nadmorskie pamiątki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.