Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Góry > Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój, położona w pięknej Kotlinie Kłodzkiej, u podnóża Gór Stołowych jest jednym z najpiękniejszych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce. Na terenie miasta znajdują się liczne pensjonaty, hotele i sanatoria, które o każdej porze roku przyciągają tu wielu turystów i kuracjuszy z całego kraju. Najbardziej okazałym miejsce w Kudowie jest niezaprzeczalnie Park Zdrojowy. Spacerując po nim można natknąć się na budynek Pijalni Wód Mineralnych połączony z Salą Koncertową. Oprócz tego znajduje się Ti także Staw Zdrojowy, Hala Spacerowa, a także piękna i unikalna roślinność, jak saganowce, dracenie, agawy czy kaktusy. W parku możemy też podziwiać pomniki przyrody: Świerk Sudecki, 300-letni Jesion Wyniosły oraz 200-letni Buk Purpurowy. Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie Zdrój jest największym tego rodzaju obiektem na terenie Dolnego Śląska. Można tu popijać pyszną wodę mineralną rozkoszując się dźwiękami muzyki Stanisława Moniuszki.
Odwiedzając Kudowę warto także udać się w jej okolice. Największą atrakcją jest z pewnością Kaplica Czaszek, której ściany i sklepienie są w całości wyłożone prawdziwymi czaszkami i szczątkami ludzkimi. Jest to jedyna tego rodzaju kaplica w Polsce i jedna z trzech w całej Europie.
3 km. Od centrum Kudowy znajduje się także Ruchoma Szopka, umieszczona w starej chałupie, która jest dziełem przeszło dwudziestoletniej pracy jednego człowieka. W Prążnej, obok Kudowy możemy zobaczyć Skansen Kultury Ludowej. Tutaj znajdują się między innymi takie obiekty, jak wiejska kuźnia czy wieża alarmowa wyposażona oczywiście w oryginalne sprzęty. Atrakcją dla turystów jest możliwość skosztowania prawdziwego chleba, wypiekanego w prawdziwym piecu chlebowym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.