Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Międzyzdroje

Międzyzdroje

Plaża w Międzyzdrojach uważana jest za jedną z największych atrakcji tego miasta. Nie jest ona zbyt szeroka, ale czysty piasek, bliskość molo oraz bogate zaplecze rekreacyjne sprawiają, że Międzyzdroje to jeden z najbardziej ulubionych kurortów nie tylko zwykłych turystów, ale i gwiazd polskiej sceny. Co roku w lipcu odbywa się tu Gala Gwiazd, podczas której mamy szansę zobaczyć na żywo wielu artystów.
Będą w Międzyzdrojach nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do plażowania. Jest tu wiele atrakcyjnych miejsc, dlatego miasto tętni życiem nawet podczas brzydkiej pogody. Bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Gabinet Figur Woskowych, znajdujących się tuż przy promenadzie. W ty miejscu możemy podziwiać przede wszystkim figury największych gwiazd polskiego kina.
Na spacer warto wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie można rozkoszować się pobytem na łonie natury, ale i zobaczyć pozostałości osadnictwa i grodzisk, co stanowi doskonała lekcję historii. W parku można obejrzeć Zagrodę Pokazową Żubrów, Jezioro turkusowe, a także Centrum Edukacyjno – Muzealne. W Parku usytuowane są 4 punkty widokowe oraz szereg szlaków i ścieżek dydaktycznych. W Międzyzdrojach znajduje się także najwyższe wzniesienie polskiego Wybrzeża. To Wzgórze Gosań, na którym znajduje się punkt widokowy.
Dla miłośników historii czasów II wojny światowej nie lada gratką będzie odwiedzenie Muzeum Bunkier V3, gdzie znajduje się ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, która miała za zadanie zimnic tok II wojny światowej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.