Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Mazury > Mikołajki

Mikołajki

Mikołajki to miasteczko turystyczne położone w samym sercu Mazur. Ponad połowa obszaru tej gminy to jeziora i lasy, stąd też należy ona do jednych z najpiękniejszym i najatrakcyjniejszych rejonów w Polsce. Do Mikołajek każdego roku ściągają przede wszystkim amatorzy sportów wodnych i żeglarstwa. Jednakże tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie, a zwolennicy pieszych wędrówek i dzikiej przyrody z pewnością nie będą się tu nudzić.
Mikołajki sąsiadują z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, gdzie znajdziemy unikalne okazy fauny i flory. Okoliczne lasy przyciągają bogactwem grzybów i malin. Będąc w Mikołajkach warto odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Znajdują się tu między innymi takie zwierzęta, jak sarny, łosie, jelenie, wilki czy bobry.
Mikołajki to również miasto, gdzie odnajdą się zwolennicy zwiedzania i podziwiania historycznych obiektów. Do najważniejszych zabytków miasta należy z pewnością klasycystyczny Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Świętej, Kaplica Cmentarna z początku XX wieku czy Kościół Matki Boskiej Różańcowej z 1910 roku.
Będąc w Mikołajkach nie można przeoczyć samego Rynku, gdzie znajdziemy malownicze kamieniczki oraz całe zaplecze gastronomiczne. Na spacer warto udać się na Promenadę, która biegnie wzdłuż przystani jachtowej. Można stąd podziwiać jachty i żaglówki oraz skosztować świeżej pysznej rybki.
W okolicach Mikołajek mają swą siedzibę dwa ważne instytuty badawcze. Pierwszy z nich to Stacja Badawcza PAN w Kosewie, prowadząca badania nad zwierzętami jeleniowatymi, druga to Stacja Badawcza PAN w popielnie, która zajmuje się badaniami nad tarpanami, jeleniami i bobrami., Obie stacje udostępnione są dla zwiedzających.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.