Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Mazury > Mrągowo

Mrągowo

Mrągowo to miejscowość mazurska położona w otoczeniu tutejszych pięknych jezior. Jest ono bardzo atrakcyjne dla turystów, ze względu piękno przyrody i panujący tu spokój. Historia Mrągowa sięga jeszcze średniowiecza, a jego cechą charakterystyczną jest zachowany do dziś pierwotny plan miasta. Mrągowo dopiero w XIX wieku zaczęło rozwijać się gospodarczo i turystycznie, by w tej chwili zyskać status jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc Ziemi Mazurskiej.
Miasteczko słynie przede wszystkim z odbywającego się tu co roku Pikniku Country, nad jeziorem Czos. Do Mrągowa przybywają też fani polskich kabaretów, bo to właśnie tu odbywa się jeden z największych przeglądów kabaretowych– Mazurska Noc Kabaretowa. Dla amatorów kultury kresowej z kolei prawdziwą gratką jest Festiwal Kultury Kresowej. Będąc w Mrągowie nie wolno zapomnieć o Mrongoville, czyli położonego na obrzeżach, miasteczku westernowym.
Oczywiście, ze względu na swoje położenie, Mrągowo to najdoskonalsze miejsce dla fanów różnego rodzaju sportów wodnych czy pieszych wycieczek na łonie przyrody. Można tu pływać i żeglować, a także godzinami spacerować po okolicznych lasach. Nad jeziorem Czos warta odwiedzenia jest natomiast Góra Czterech Wiatrów, która stanowi doskonały punkt widokowy na całe miasto. Z Mrągowa wiedzie wiele szlaków do okolicznych miejscowości, w których możemy podziwiać nietuzinkowe zabytki. Na pewno warto zwiedzić pałac w stylu angielskiego gotyku w Sorkwitach, sanktuarium, w Świętej Lipce, zamku gotyckiego w Reszlu czy kwatery Hitlera w Gierłoży.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.