Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Góry > Nowy Targ

Nowy Targ

Nowy targ to obok Zakopanego jedyne miasto na Podhalu, a zarazem stolica tego regionu. O osadzie wspominają dokumenty pochodzące już z XIII wieku, kiedy to Nowy Targ spełniał rolę celną przy szlaku handlowym na Węgry. Przebudowa miasta i jego rozwój przypadają jednak dopiero na wiek XIX, kiedy to Nowy Targ zyskał połączenie kolejowe z Krakowem i stał się ważnym ośrodkiem handlowym.
Jako, że Nowy Targ jest miastem starym możemy tu zobaczyć piękne zabytki i obcować z kulturą średniowieczną. Do najstarszych atrakcji miasta bez wątpienia należy stojący przy rynku Kościół p.w. Św. Katarzyny z XIV roku oraz XVI-wieczny kościółek Św. Anny.
Jednakże Nowy Targ to miast idealne dla spacerowiczów i osób lubiących aktywny wypoczynek. Będą w mieście koniecznie należy zwiedzić Rezerwat Bóbr na Czerwonym, gdzie znajduje obszar torfowisk, będąc jednym z cenniejszych rejonów przyrodniczych w całej Europie Środkowej. Oprócz tego Nowy Targ oferuje wiele ścieżek rowerowych, spływy kajakowe i oczywiście wyciągi narciarskie. Amatorzy spokoju i ciszy doskonale odnajdą się w tutejszych lasach, gdzie można wybrać się na grzyby, maliny, borówki czy poziomki.
Nowy Targ to także piękne okolice i pobliskie wsie, które są również warte zobaczenia. Stąd blisko już do Dębna, Ludźmierza, Łopuszna czy nad Zalew Czorsztyński. Jednakże Nowy Targ wszystkim kojarzy się przede wszystkim z turystyką górską, a bliskość Tatr i Pienin sprawia, że to miasto postrzegane jest jako jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.