Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Mazury > Ostróda

Ostróda

Ostróda zwana jest stolicą Mazur Zachodnich. Tutaj przybywają turyści spragnieni dużych przestrzeni, słońca i przede wszystkim spokoju. Główną atrakcją miasta jest molo, wybudowane tu w latach 90-tych XX wieku. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce, a latem organizowane są tu koncerty na wodzie. To miejsce, które w sezonie tętni życiem przez całą dobę, bo w pobliżu mola znajduje się rozbudowane zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe. Po drugiej stronie miasta, nad jeziorem Sajmino znajduje się natomiast najpiękniejsza plaża całego regionu. Tutaj można odpocząć, popływać i zażywać do woli kąpieli słonecznych.

Ostróda kusi urlopowiczów również dużymi imprezami, które organizowane są a przełomie całych wakacji. Do najważniejszych z nich należą Dni Morza, Ostródy i Międzynarodowy Zlot Motocykli. Tutaj też odbywa Se Festiwal Ognia, Techno Party i Festiwal Reggae.

Oczywiście Ostróda to miejsce, które najwięcej atrakcji oferuje fanom żeglarstwa i sportów wodnych. Jednakże i dla amatorów zwiedzania nie zabraknie tu miejsc godnych uwagi. Do nich z pewnością zalicza się Zamek Krzyżacki, w którym obecnie mieści się Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum oraz Galeria Sztuki. Warte obejrzenia są także obiekty sakralne. Znajdziemy tu między innymi Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, pochodzący z 1907 roku neogotycki Kościół Ewangelicko – Metodystyczny czy gotycki Kościół Św. Dominika Savio. Oprócz tego warto zwiedzić jeszcze Wieżę Bismarcka nad Jeziorem Drwęckim, kamienice przy ulicy Jana Pawła II i Cmentarz Polska Górka, gdzie wiele grobów pochodzi jeszcze z pierwszej połowy XIX wieku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.