Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Pozostałe > Polanica Zdrój

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój to znane uzdrowisko i ważny ośrodek turystyczny Kotliny Kłodzkiej. Miasto jest doskonale usytuowane, a dookoła niego rozpościerają się wspaniałe widoki na pobliskie Góry Stołowe i Bystrzyckie. Jako uzdrowisko, Polanica Zdrój słynie z wstępujących tu zdrowe szczaw wodorowo – węglanowo – wapniowe, które wykorzystywane są do leczenia chorób kardiologicznych i gastrologicznych, a także schorzeń układu nerwowego i narządów ruchu. To właśnie stąd pochodzi jedna z najbardziej znanych wód mineralnych – Staropolanka.
Wędrując po Polanicy Zdrój z pewnością warto udać się na spacer do Parku Zdrojowego. Tutaj znajduje się pochodząca z 1913 roku Pijalnia Wód Mineralnych. Znajduje się tu także hala spacerowo – koncertowa, w której organizowane są popularne koncerty muzyki uzdrowiskowej. W Parku znajdziemy też Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej. Charakterystycznym miejscem w Polanicy jest Szpital Uzdrowiskowy – Wielka Pieniawa. Został on oddany do użytku w 1906 roku jako nowoczesny Dom Zdrojowy.
Amatorzy długich spacerów na pewno nie mogą pominąć wycieczki po Deptaku, który ciągnie się po obu stronach przepływającej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. To miejsce, gdzie spotykają się turyści i mieszkańcy miasta. Szczególnie piękny jest wieczorną porą, kiedy oświetlają go oryginalne lampy. Spacerując Deptakiem nie sposób nie zauważyć okazałej wieży Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Kościół nie jest stary, bowiem powstał w 1910 roku na miejscu drewnianej siedemnastowiecznej kaplicy. Od maja do września w kościele organizowane są koncerty muzyki kameralnej i organowej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.