Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Polska centralna > Poznań

Poznań

Poznań uważany jest za historyczną stolicę Wielkopolski. To duże i piękne miasto leży w środkowo-zachodniej Polsce, w dolinie Warty. Historia miasta jest ściśle związana z powstaniem Państwa Polskiego, a pierwsze wzmianki o mieście jako grodzie pochodzą już z 1005 r.
Pierwszym punktem wycieczki po Poznaniu niewątpliwie powinien być rynek i renesansowy ratusz. Został on wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku, w XV wieku została dobudowana do niego wieża. W kolejnych latach był on przebudowywany. Obecnie w ratuszu znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania, a samo południe możemy oglądać trykające się na więzy poznańskie koziołki, które są prawdziwym symbolem miasta. Niedaleko rynku znajduje się warty odwiedzenia barokowy Kościół Farny Św. Marii Magdaleny. Sztukę sakralną można też podziwiać w Katedrze i Kościele Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim, a także w Katedrze pw. Św. Piotra i Pawła.
Niezwykle urokliwym miejscem Poznania jest leżący po drugiej stronie miasta Plac Wolności, gdzie znajduje się między innymi Bibliotek Raczyńskich oraz monumentalna Dzielnica Zamkowa.
W Poznaniu znajdziemy także ciekawe obiekt, jak Uniwersytet Adama Mickiewicza z Aulą Collegium Minus , Akademię Muzyczną, Teatr Wielki, a także Centrum Kultury Zamek. We wschodniej części Poznania znajduje się natomiast główna atrakcja miasta pod względem rekreacyjnym – Jezioro Maltańskie. Tutaj znajdują się jedne z najlepszych w Europie torów wioślarskich i kajakarskich oraz kąpielisko. Niedaleko Malty wybudowany został tor narciarski wraz z wyciągiem oraz tor saneczkowy. Nieopodal natomiast znajduje się jeden z największych w Polsce ogród zoologiczny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.