Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Pozostałe > Radków

Radków

Radków to jedne ze starszych miast Kotliny Kłodzkiej, jednak tak naprawdę, mimo swego atrakcyjnego położenia jest jakoby zapomniany i niedoceniany pośród turystów. Początki miasta przypadają na XIII wiek, kiedy to Radków był ważnym ośrodkiem rzemieślniczym. Tutaj rozwijał się przemysł piwowarski, sukienniczy i młynarski.
Zwiedzając Radków warto rozpocząć od rynku, w którym stoi renesansowy Ratusz. Niedaleko można obejrzeć Kościół Parafialny Św. Doroty, pochodzący z XVI wieku. Pomiędzy tymi budowlami warto zwrócić uwagę na fragmenty średniowiecznych kamiennych murów obronnych. Wykonane zostały one z radkowskiego piaskowca, który wydobywa się tu do dziś. W Radkowie znajduje się zalew, nad którym można spędzić wakacje czy weekend. Niedaleko niego, na uboczu drogi stoi drewniany młyn wodny z przełomu XIX i XX wieku. W środku możemy zobaczyć oryginalne wyposażenie oraz urządzenia młynarskie.
Samo miasteczko nie jest duże i jego zwiedzenie nie zajmie wiele czasu, ale będą w Radkowie trzeba koniecznie zajrzeć do pobliskich Wambierzyc, gdzie znajduje się przepiękna bazylika, która jest miejscem kultu religijnego i ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym. Wambierzyce zwane są „Dolnośląską Jerozolimą”.
W pobliżu Wambierzyc znajduje się muzeum i mini-zoo. Obiekt prowadzony jest przez osoby prywatne, które zgromadziły tu wspaniała kolekcję przedmiotów codziennego użytku, maszyn rolniczych, dokumentów i skamielin. Przy muzeum znajduje się mini – zoo, gdzie możemy zobaczyć strusie, dziki, daniele cz świnki wietnamskie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.