Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Pozostałe > Sanok

Sanok

Sanok jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejscowości na terenie Kotliny Sanockiej. Znajduje się tu wiele atrakcyjnych miejsc, które sprzyjają regeneracji sił i kontemplacji, a także aktywnemu wypoczynkowi. By dokładnie poznać historię miasto warto swoją wędrówkę rozpocząć od Sanockiego Muzeum Historycznemu, które ukazuje zbiory związane z kulturą tego regionu.
Na pewno do podstawowych atrakcji Sanoka należą liczne szlaki turystyczne, a spacery po nich to okazja do podziwiania wspaniałego krajobrazu i nieziemskich wprost widoków. Podczas zimy Sanok przyciąga turystów trasami narciarskimi, które niewątpliwe stanowią jedną z ważniejszych atrakcji dla amatorów śnieżnych szaleństw.
Na spacer można wybrać się do parku etnograficznego, gdzie znajdziemy bogatą i unikalną roślinność, a także wiele gatunków zwierząt. Ważnym punktem dla każdego zwiedzającego jest również pochodzący z XIV wieku Zamek w Sanoku, który położny jest na Wzgórzu Zamkowym, a rozpościerający się stąd widok na rzekę San dosłownie zapiera dech w piersiach. Na terenie zamku znajduje się jeden z najcenniejszych na świecie zbiór ikon, galeria prac Zdzisława Beksińskiego, kolekcja sztuki sakralnej kościoła rzymsko-katolickiego czy ceramika pokucka.
Jednakże tym co najbardziej charakteryzuje Sanok jest z pewnością istniejący tu Skansen, gdzie możemy podziwiać domy Łemków i Bojków. Znajdują się tu kryte słomą chaty, z oryginalnym kurnym piecem. Ponadto w sieni domu można oglądać przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców. Znajdziemy tu miedz innymi żarny, wiklinowe kosze czy końską uprząż.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.