Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście leży w północno-zachodniej części Polski i jest jedynym miastem, które położone jest w krainie aż 44 wysp. Zamieszkałe są jedynie trzy z nich: Wolin, Uznam i Karsibór. Świnoujście to miasto idealne na spędzenie zarówno całego urlopu, jak i weekendu. Tutaj znajduje się najszersza, a zarazem jedna z piękniejszych plaż całego Wybrzeża.
Dla amatorów aktywnego wypoczynku znajdzie się również wiele atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Spacer można rozpocząć od Promenady nadmorskiej, która ciągnie się przez kilka kilometrów. Na deptaku znajduje się wiele restauracji, sklepików z pamiątkami, a w jego pobliżu jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta – muszla koncertowa. Długim spacerom sprzyjają również takie miejsca jak Woliński Park Narodowy czy Park Zdrojowy.
Chcąc lepiej poznać historię regionu warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W mieście znajduje się także udostępniona zwiedzającym latarnia morska, która jest najwyższym tego typu obiektem w Polsce. Tutaj także możemy zwiedzić fortyfikacje niemieckie, rosyjskie i pruskie. Do najbardziej znanych należą Fort Gerharda, Fort Anioła oraz Fort Zachodni.
Zwiedzając port nie można nie zauważyć symbolu miasta – Stawa Młyny- najbardziej charakterystycznego znaku nawigacyjnego.
Świnoujście to również szeroka oferta rejsów turystycznych. Stąd można odpłynąć między innymi do Szwecji, Danii, a także niemieckich uzdrowisk jak Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Bardzo popularne są także rejsy po Zalewie Szczecińskim.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.