Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Ustka

Ustka

Całe polskie Wybrzeże oferuje nam wiele atrakcji i miejscowości turystycznych, które popularne są zazwyczaj tylko latem. Ustka jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie świetnie możemy spędzić czas również zimą. Ustka posiada status uzdrowiska, dlatego znajduje się tu wiele sanatoriów, przyjmujących gości przez cały rok. Można tu oddychać świeżym powietrzem, spacerować czy korzystać ze zdrowotnych kąpieli solankowych.
Ustka już w czasach średniowiecza pełniła bardzo ważną rolę handlową. Znajduje się tu nadal port, z którego oferowane są rejsy wycieczkowe. Jedną z podstawowych atrakcji miasta jest oczywiście plaża, ale na spacer warto udać się na promenadę, która liczy sobie przeszło sto lat. Kawałek dalej znajduje się dzielnica willowa, gdzie możemy podziwiać piękne i ciekawe obiekty architektoniczne.
W Ustce znajduje się również latarnia morska. Powstała ona w 1892 roku i ma 21,5 m. wysokości. Jednym z atrakcyjniejszych zabytków, który trzeba koniecznie zobaczyć jest kościół Najświętszego Zbawiciela, pochodzący z końca XIX wieku. Warto też odwiedzić usteckie Łazienki, Muzeum Ziemi Usteckiej czy przespacerować się po starówce.
Władze miasta propagują aktywny wypoczynek. Ustka ma więc również do zaoferowania takie atrakcje jak spływy kajakowe czy nurkowanie w Bałtyku. Co roku odbywa się tu także wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych, mających umilić pobyt turystom. Odbywa się tu między innymi Festiwal Sztucznych Ogni, który trwa trzy dni czy też Święto Miasta – Festyn Bałtycki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.