Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Pozostałe > Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne jest niewielkim miasteczkiem leżącym w województwie podkarpackim, nad rzeką Strwiąż. Będąc w mieście warto zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które utworzone zostało w 1968 roku i najlepiej obrazuje występujące na terenie Bieszczad okazy fauny i flory. Znajduje się tu również bogata dokumentacja z zakresu geologii tego regionu, a także przybliża kulturę żyjących tu obecnie i dawniej ludzi.

Na terenie miasta zachowało się wiele drewnianych budynków, które mają oczywiście znaczenie historyczne. Na terenie całej gminy znajduje się 11 drewnianych cerkwi, z których jedna z ważniejszych jest bojkowska cerkiew w Równi z pierwszej połowy XVIII wieku oraz cerkiew w Hoszowie.

Będąc w Ustrzykach Dolnych warto też zwrócić uwagę na istniejącą tu stację kolejową, która pochodzi z 1812 roku. Odwiedzić warto także Neogotycki Kościół Rzymskokatolicki i stary cmentarz żydowski.

W Ustrzykach Dolnych co roku, w sierpniu odbywa się festiwal muzyki country Crock. Podczas tej imprezy odbywa się wiele koncertów i imprez dodatkowych, które przyciągają do miasta rzeszę turystów i wielbicieli tego gatunku muzyki. Turyście mogą wziąć też udział w rodeo, a także zobaczyć konwój harleyów czy zawody w jeździe terenowej jeepów.

Jednak Ustrzyki Dolne odwiedzane są przede wszystkim ze względu na bliskość gór. Bieszczady to przecudowna kraina, a miasteczko stanowi doskonałą bazę wypadową. Dla aktywnych, którym Ne wystarczają piesze wędrówki miasto oferuje korty tenisowe, odkryte kąpielisko i nowoczesną pływalnię.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.