Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Morze > Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo należy do jednych z najbardziej znanych miejscowości nadmorskich. Położone jest na Mierzei Helskiej, a jego atrakcyjność dodatkowo podkreśla bliskość Trójmiasta. Władysławowo jest nie tylko popularnym ośrodkiem rekreacyjnym, ale też ważnym portem rybackim. Każdego roku na wakacje przyjeżdżają tu tysiące turystów, których kusi ładna i piaszczysta plaża, zdwoi powietrze oraz wiele form wypoczynku, jakie oferuje miasto.
Władysławowo już w okresie wczesnego średniowiecza istniało jako niewielka wieś rybacka. W 1939 roku rozpoczęto tu budowę nowoczesnego portu, który po dziś dzień jest jednym z najważniejszych portów rybackich. Cześć kutrów została przystosowana do celów turystycznych, a sam port jest doskonałym miejscem na spacer.
Odwiedzając Władysławowo warto zobaczyć Dom Rybaka, gdzie obecnie mieści się urząd miasta. Na wieży tego budynku znajduje się taras widokowy, który jest doskonałym punktem obserwacji miasta, Mierzei Helskiej i Bałtyku. Oprócz tego warto poświecić chwilę dla odwiedzenie Hallerówki, gdzie mieści się Muzeum generała Hallera. Nieopodal umiejscowione jest Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zapoznamy się z historią regionu oraz możemy podziwiać unikalne okazy fauny i flory.
Władysławowo należy do miast, które upodobali sobie sportowcy. Corocznie odbywa się tu Festiwal Sportu, na który zjeżdżają przedstawiciele różnych dyscyplin. Na promenadzie można zobaczyć mosiężne gwiazdy, które odpowiadają najsławniejszym polskim sportowcom.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.