Znajdujesz się tutaj: pttkpoleca.pl > Polska centralna > Wrocław

Wrocław

Wrocław jest jednym z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych miast Polski. Stolica Dolnego śląska i największe miasto tego regionu od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Na zwiedzenie Wrocławia niestety nie wystarczy kilka dni. Znajduje się tu wiele perełek i historycznych pamiątek, a także muzea, galerie, teatry. Są jednak miejsca których absolutnie nie można przegapić.
Jednym z nich jest z pewnością wrocławski rynek, pochodzący z XIII wieku. Znajduje się tu okazały ratusz, pręgierz czy zabytkowe kamieniczki, a dwie najbardziej znane to Jaś i Małgosia. Niezwykle urokliwym miejscem są znajdujące się w pobliżu rynku Stare Jatki z XIII wieku. Znajdują się tu niewielkie sklepiki i galerie, w których można nabyć grafiki, pamiątki i akcesoria dla plastyków.
Oprócz okolic rynku z pewnością trzeba zobaczyć Ostrów Tumski. Już od XI wieku znajdował się tu ośrodek władzy biskupiej. W tej chwili Wyspa katedralna to wspaniałe budowle sztuki sakralnej, do których należą między innymi Katedra katolicka św. Jana Chrzciciela czy Kościółek św. Marcina. W obrębie wyspy znajduje się również Muzeum Archidiecezjalne i Ogród Botaniczny. Atrakcją dla turystów jest z pewnością Most Tumski, na którego balustradach zakochani pieczętują swą miłość poprzez przypięcie kłódki.
Odwiedzając Wrocław warto udać się w rejs Odrze, odwiedzić Wyspę Słodową, Muzeum Narodowe oraz Panoramę Racławicką. Największe zabytki miasta znajdziemy w centrum i w Śródmieściu, bowiem reszta miasta podczas II wojny światowej została praktycznie doszczętnie zniszczona.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.